Cele mai importante evenimente si activitati pentru copii si parinti

Festivalul Internațional de Teatru de Stradă București 2018

Festivalul Internațional de Teatru de Stradă București 2018

Inițiat în anul 2007 Festivalul Internațional de Teatru de Stradă București B-FIT in the Street este singurul festival de teatru de stradă din București.

După succesul primelor opt ediții, care au reușit să strângă anual peste 20.000 de participanți în doar patru zile de festival, FITSB extinde programul la o lună de evenimente și devine astfel cel mai mare festival de teatru de stradă din România. În 2018, FITSB* sărbătorește a zecea ediție cu patru weekenduri de spectacole în perioada 13 iulie – 5 august.

 

PROGRAM Festivalul Internațional de Teatru de Stradă București 2018 – SÂMBĂTĂ & DUMINICĂ 4 și 5 august

19:00 – 19:30 Piațeta Odeon
BUBBLE STREET CIRKUS – spectacol de jonglerie și echilibristică, Italia
19:00 – 19:45 Piața Universității
RUSSIAN FOLK STILT WALKERS – acrobați pe catalige, Rusia
19:00 – 19:45 Strada Lipscani
HISTORICAL ACROBATIC FLAG WAVERS – stegari, Italia
19:00 – 21:00 Parcul Cișmigiu – Podul de Nuc
CONTINUU – atelier de actorie și pantomimă pentru copii, România
19:00 – 20:00 Parcul Cișmigiu
ATELIER PĂPUȘI – atelier confecționare păpuși de mână, pentru copii, România
20:00 – 21:00 Parcul Cișmigiu
ATELIER SHADES – atelier pentru copii, România
19:20 – 20:00 Parcul Kretzulescu (lângă Biserica Kretzulescu)
PASSAGE – spectacol-instalație, Portugalia
19:45 – 20:30 Piața Universității
BATUCADA FROM CANARY ISLANDS – toboșari, Spania
LES LILAS – dansatoare cabaret, Spania
20:00 – 20:45 Strada Lipscani
STRIGĂTELE PARISULUI – statui vivante, România
21:00 – 21:25 Piațeta Odeon
DRUM’N’FIRE – spectacol de foc, România
20:50 – 21:30 Piața George Enescu
TRANSITION – spectacol nocturn, Germania | o singură reprezentație
21:40 – 22:20 Piața George Enescu – Calea Victoriei – Bd. Regina Elisabeta – Piața Universității
PARADARUSSIAN FOLK STILT WALKERSHISTORICAL ACROBATIC FLAG WAVERSLES LILASBATUCADA FROM CANARY ISLANDS,WILMARK DANCE ACADEMY
22:20 – 23:00 Piața Universității
HARAP ALB – marionete gigant, România
19:00 – 19:30 Piațeta Odeon
BUBBLE STREET CIRKUS – spectacol de jonglerie și echilibristică, Italia
19:00 – 19:45 Piața Universității
RUSSIAN FOLK STILT WALKERS – acrobați pe catalige, Rusia
19:00 – 19:45 Strada Lipscani
HISTORICAL ACROBATIC FLAG WAVERS – stegari, Italia
19:00 – 21:00 Parcul Cișmigiu – Podul de Nuc
DRUM UP CIRCLE – atelier de percuție pentru copii, România
19:00 – 20:00 Parcul Cișmigiu
ATELIER PĂPUȘI – atelier confecționare păpuși de mână, pentru copii, România
20:00 – 21:00 Parcul Cișmigiu
ATELIER SHADES – atelier pentru copii, România
19:45 – 20:30 Piața Universității
BATUCADA FROM CANARY ISLANDS – toboșari, Spania
LES LILAS – dansatoare cabaret, Spania
20:00 – 20:40 Parcul Kretzulescu (lângă Biserica Kretzulescu)
PASSAGE – spectacol-instalație, Portugalia
20:00 – 21:30 Strada Lipscani
NOI – spectacol-paradă de Centenar, România
21:00 – 21:25 Piațeta Odeon
DRUM’N’FIRE – spectacol de foc, România
21:00 – 21:45 Piața Universității
RUSSIAN FOLK STILT WALKERS – acrobați pe catalige, Rusia
21:00 – 21:45 Piața Universității
HISTORICAL ACROBATIC FLAG WAVERS – stegari, Italia
22:00 – 22:45 Strada Lipscani
BATUCADA FROM CANARY ISLANDS – toboșari, Spania
LES LILAS – dansatoare cabaret, Spania
22:20 – 23:00 Piața Universității
HARAP ALB – marionete gigant, România

 

PROGRAM Festivalul Internațional de Teatru de Stradă București 2018 – SÂMBĂTĂ & DUMINICĂ (28 și 29 iulie):
—————————————
WEEKEND 3
—————————————
Sâmbătă, 28 iulie 2018
—————————————
19:00 – 20:30 Piața Universității
MATELOȚII. ÎNTOARCEREA PE MARE – musical, România

19:00 – 21:00 Parcul Cișmigiu – Podul de Nuc
FUN SCIENCE – atelier experimente științifice pentru copii, România

19:00 – 20:00 Parcul Cișmigiu
ATELIER ACROBAȚIE – atelier mers pe catalige pentru copii, România

20:00 – 21:00 Parcul Cișmigiu
ATELIER DE MARIONETE – atelier de confecționare marionete din carton pentru copii, România

20:00 – 20:55 Piața Universității
COLLECTIVE STRINGS – instalație interactivă, Danemarca

21:00 – 21:25 Piațeta Odeon
DRUM’N’FIRE – spectacol de foc, România

21:15 – 22:05 Piața George Enescu
ETERFEEL – acrobație aeriană, Spania | o singură reprezentație
————————————
Duminică, 29 iulie 2018
————————————
19:00 – 20:30 Piața Revoluției
BÂLCIUL – spectacol teatru de stradă, România

19:00 – 21:00 Parcul Cișmigiu – Podul de Nuc
MAGITOT – atelier de magie pentru copii, România
19:00 – 20:00 Parcul Cișmigiu

ATELIER ACROBAȚIE – atelier mers pe catalige pentru copii, România

20:00 – 21:00 Parcul Cișmigiu
ATELIER DE MARIONETE – atelier de confecționare marionete din carton pentru copii, România

20:00 – 20:55 Piața Universității
COLLECTIVE STRINGS – instalație interactivă, Danemarca

21:00 – 21:25 Piațeta Odeon
DRUM’N’FIRE – spectacol de foc, România

Vezi întreg programul >>> http://fitsb.ro/program/

https://www.facebook.com/BFITintheStreet/

 


Program B-Fit in the Street! 2018 Weekend 21-22 iulie

Weekend 2 | 21 – 22 iulie

Sâmbăta, 21 iulie 2018

19:00 – 20:30 Piața Roma, Strada Lipscani, Strada Lipscani – Strada Eugen Carada
CAGED FOAM – spectacol vizual, Franța

19:00 – 20:00 Piața Universității
DISCOVERY PLANETARIO – planetariu, Italia

19:00 – 21:00 Parcul Cișmigiu – Podul de Nuc
CLOVNERIE & COMMEDIA DELL’ARTE – atelier de clovnerie pentru copii, România

20:00 – 20:55 Piața Universității
COLLECTIVE STRINGS – instalație interactivă, Danemarca

21:15 – 22:00 Piața George Enescu
HOTEL WATERCAGE – acrobație aeriană, Belgia | o singură reprezentație

22:00 – 23:00 Parcul Cișmigiu – Lac
GRAND NOCTURNAL AQUATIC PARADE – spectacol pe apă, Franța | o singură reprezentație.

Duminică, 22 iulie 2018

19:00 – 20:30 Piața Roma, Strada Lipscani, Strada Lipscani – Strada Eugen Carada
CAGED FOAM – spectacol vizual, Franța

19:00 – 19:55 Piața Universității
COLLECTIVE STRINGS – instalație interactivă, Danemarca

19:00 – 20:00 Piața Universității
DISCOVERY PLANETARIO – planetariu, Italia

19:00 – 21:00 Parcul Cișmigiu – Podul de Nuc
HODORONKTRONK’S WORLD – atelier creație pentru copii, România

Vezi întreg programul >>> http://fitsb.ro/program/


Program B-Fit in the Street! 2018 Weekend 13-14-15 iulie

Weekend 1 | 13 – 15 iulie

Vineri, 13 iulie
19:00 -> Piața Universității: deschiderea oficială
university Square: OFFICIAL OPENING
19:00 – 19:55 -> Piața Universității: Collective Strings – instalație interactivă, Danemarca
University Square: COLLECTIVE STRINGS – interactive installation, Denmark
19:00 – 19:40 -> Piața Universității: Mirror Family – pantomimă, Slovacia
university Square: MIRROR FAMILY – pantomime, SlovakiA
19:00 – 19:45 -> Piața Universității: Batucada Timba – toboșari, Spania | Aquamarine – dansatoare cabaret, Spania
university Square: BATUCADA TIMBA – drummers, Spain | AQUAMARINE – cabaret dancers, Spain
19:00 – 19:40 -> Piața Universității – Piațeta Odeon: Celebration Parade – circ mobil, Slovacia
university Square – Odeon Theater Square: CELEBRATION PARADE – mobile circus, Slovakia
19:00 – 19:40 -> Piața Universității – Cercul Militar: Orange Drummers – toboșari, Slovacia
university Square – National Military Circle: ORANGE DRUMMERS – drummers, Slovakia
19:00 – 20:30 -> Teatrul Național – Piața Universității – Piațeta Odeon – Cercul Militar – Piața Universității: Colored People – spectacol mobil, Franța
National Theatre – University Square – Odeon Thetre Square – National Military Circle – University Square: COLORED PEOPLE – itinerant show, France
20:20 – 21:00 -> Strada Lipscani: Celebration Parade – circ mobil, Slovacia | Orange Drummers – toboșari, Slovacia | Mirror Family – pantomimă, Slovacia
Lipscani Street: CELEBRATION PARADE – mobile circus, Slovakia | ORANGE DRUMMERS – drummers, Slovakia |MIRROR FAMILY – pantomime, Slovakia
20:30 – 21:15 -> Piața Universității: SbandieRAtori di Alba – stegari, Italia
university Square: SBANDIERATORI DI ALBA – flag wavers, Italy
20:30 – 21:20 -> Piața Revoluției: In Between Worlds – spectacol cu păpuși gigant, Portugalia
Revolution Square: IN BETWEEN WORLDS – big scale puppet show, Portugal
21:00 – 21:45 -> Strada Lipscani: Batucada Timba – toboșari, Spania
Lipscani Street: BATUCADA TIMBA – drummers, Spain
21:30 – 22:10 -> Piața Universității – Cercul Militar: Celebration Parade – circ mobil, Slovacia
University Square – National Military Circle: CELEBRATION PARADE – mobile circus, Slovakia
21:30 – 22:10 -> Piața Universității: Orange Drummers – toboșari, Slovacia | Mirror Family – pantomimă, Slovacia
University Square: ORANGE DRUMMERS – drummers, Slovakia | MIRROR FAMILY – pantomime, Slovakia
21:50 – 22:35 -> Strada Lipscani: SbandieRAtori di Alba – stegari, Italia
Lipscani Street: SBANDIERATORI DI ALBA – flag wavers, Italy
22:10 – 22:55 -> Piața Universității: Aquamarine – dansatoare cabaret, Spania
University Square: AQUAMARINE – cabaret dancers, Spain
22:20 – 23:00 -> Piața Universității: Celebration Parade – circ mobil, Slovacia | Orange Drummers – toboșari, Slovacia | Mirror Family – pantomimă, Slovacia
University Square: CELEBRATION PARADE – mobile circus, Slovakia | ORANGE DRUMMERS – drummers, Slovakia |MIRROR FAMILY – pantomime, Slovakia
Sâmbătă, 14 iulie
19:00 – 19:45 -> Piața Universității: Batucada Timba – toboșari, Spania
university Square: BATUCADA TIMBA – drummers, Spain
19:00 – 19:45 -> Piața Sf. Anton: SbandieRAtori di Alba – stegari, Italia
Saint Anthony Square: SBANDIERATORI DI ALBA – flag wavers, Italy
19:00 – 19:40, 20:00 – 20:40 -> Strada Lipscani: Celebration Parade – circ mobil, Slovacia | Mirror Family – pantomimă, Slovacia
Lipscani Street: CELEBRATION PARADE – mobile circus, Slovakia | MIRROR FAMILY – pantomime, Slovakia
19:00 – 19:40, 20:00 – 20:40 -> Strada Smârdan: Orange Drummers – toboșari, Slovacia
Smârdan Street: ORANGE DRUMMERS – drummers, Slovakia
19:00 – 19:55 -> Piața Universității: Collective Strings – instalație interactivă, Danemarca
University Square: COLLECTIVE STRINGS – interactive installation, Denmark
19:00 – 20:30 -> Teatrul Național – Piața Universității – Piațeta Odeon- Cercul Militar – Piața Universității: Colored People – spectacol mobil, Franța
National Theatre – University Square – Odeon Thetre Square – National Military Circle – University Square: COLORED PEOPLE – itinerant show, France
19:00 – 21:00 -> Parcul Cișmigiu – Podul de Nuc: Drum Up Circle – atelier de percuție pentru copii, România
Cișmigiu Park – The Walnut Bridge: DRUM UP CIRCLE – (percussion workshop for kids, Romania
19:45 – 20:30 -> Piața Universității: Parisian Street Cabaret – dansatoare cabaret, Franța | White World – spectacol mobil, Franța
University Square: PARISIAN STREET CABARET – cabaret dancers, France | WHITE WORLD – itinerant show, France
19:45 – 20:30 -> Piața Sf. Anton: Aquamarine – dansatoare cabaret, Spania
Saint Anthony Square: AQUAMARINE – cabaret dancers, Spain
20:00 – 20:50 -> Piața Revoluției: In Between Worlds – spectacol cu păpuși gigant, Portugalia
Revolution Square: IN BETWEEN WORLDS – big scale puppet show, Portugal
21:15 – 22:05 -> Piața George Enescu: Sonics in Wish – spectacol acrobații aeriene, Italia | o singură reprezentație – premieră mondială
George Enescu Square: SONICS IN WISH aerial acrobatics show, Italy / one time performance – world premiere
PARADA (PARADE)
22:05 – 22:35 -> Piața George Enescu – Calea Victoriei – Bd. Regina Elisabeta – Parcul Cișmigiu: Celebration Parade, Mirror Family, Orange Drummers, Batucada Timba, Aquamarine, White World, Parisian Street Cabaret, Sbandieratori di Alba
George Enescu Square – Victory Street – Regina Elisabeta Blvd. – Cișmigiu Park: CELEBRATION PARADE, MIRROR FAMILY, ORANGE DRUMMERS, BATUCADA TIMBA, AQUAMARINE, WHITE WORLD, PARISIAN STREET CABARET, SBANDIERATORI DI ALBA
22:35 – 23:20 -> Parcul Cișmigiu – Lac: Water Fools – spectacol pe apă, Franța | o singură reprezentație
Cișmigiu Park – Lake: WATER FOOLS – show on water, France / one time performance
Duminică, 15 iulie
19:00 – 19:45 -> Piața Universității: Batucada Timba – toboșari, Spania
university Square: BATUCADA TIMBA – drummers, Spain
19:00 – 19:45 -> Piața Sf. Anton: SbandieRAtori di Alba – stegari, Italia
Saint Anthony Square: SBANDIERATORI DI ALBA – flag wavers, Italy
19:00 – 19:40, 20:00 – 20:40 -> Strada Lipscani: Celebration Parade – circ mobil, Slovacia | Mirror Family – pantomimă, Slovacia
Lipscani Street: CELEBRATION PARADE – mobile circus, Slovakia | MIRROR FAMILY – pantomime, Slovakia
19:00 – 19:40, 20:00 – 20:40 -> Strada Smârdan: Orange Drummers – toboșari, Slovacia
Smârdan Street: ORANGE DRUMMERS – drummers, Slovakia
19:00 – 21:00 -> Parcul Cișmigiu – Podul de Nuc: Continuu – atelier de actorie și pantomimă pentru copii, România
Cișmigiu Park – The Walnut Bridge: CONTINUU – acting and pantomime workshop for kids, Romania
19:00 – 19:55 -> Piața Universității: Collective Strings – instalație interactivă, Danemarca
University Square: COLLECTIVE STRINGS – interactive installation, Denmark
19:45 – 20:30 -> Piața Universității: White World – spectacol mobil, Franța | Parisian Street Cabaret – dansatoare cabaret, Franța
University Square: WHITE WORLD – itinerant show, France | PARISIAN STREET CABARET – cabaret dancers, Spain
19:45 – 20:30 -> Piața Sf. Anton: Aquamarine – dansatoare cabaret, Spania
Saint Anthony Square: AQUAMARINE – cabaret dancers, Spain
20:00 – 20:50 -> Piața Revoluției: In Between Worlds – spectacol cu păpuși gigant, Portugalia
Revolution Square: IN BETWEEN WORLDS – big scale puppet show, Portugal
20:00 – 21:30 -> Teatrul Național – Piața Universității– Piațeta Odeon – Cercul Militar – Piața Universității: Colored People – spectacol mobil, Franța
National Theatre – University Square – Odeon Thetre Square – National Military Circle – University Square: COLORED PEOPLE – itinerant show, France
21:00 – 21:45 -> Strada Lipscani: Batucada Timba – toboșari, Spania
Lipscani Street: BATUCADA TIMBA – drummers, Spain
21:00 – 21:45 -> Strada Smârdan: Aquamarine – dansatoare cabaret, Spania
Smârdan Street: AQUAMARINE – cabaret dancers, Spain
21:30 – 22:10 -> Piața Universității – Cercul Militar: Celebration Parade – circ mobil, Slovacia
University Square – National Military Circle: CELEBRATION PARADE – mobile circus, Slovakia
21:30 – 22:10 -> Piața Universității: Orange Drummers – toboșari, Slovacia | Mirror Family – pantomimă, Slovacia
University Square: ORANGE DRUMMERS – drummers, Slovakia | MIRROR FAMILY – pantomime, Slovakia
21:30 – 22:15-> Piața Universității: White World – spectacol mobil, Franța
University Square: WHITE WORLD – itinerant show, France
21:50 – 22:35-> Strada Lipscani: SbandieRAtori di Alba – stegari, Italia
Lipscani Street: SBANDIERATORI DI ALBA – flag wavers, Italy
22:15 – 23:00-> Piața Universității: Parisian Street Cabaret – dansatoare cabaret, Franța
University Square: PARISIAN STREET CABARET – cabaret dancers, France)

*Pentru toate vârstele, cu intrare liberă. 🙂

#FITSB10 #BFIT2018

Detalii Eveniment

Perioada:
28-29 Iulie 2018

Ora incepere:
19:00

Abonează-te la Newsletterul Gokid! Fii la curent cu evenimentele importante pentru copii din București!

EVENIMENTE SI ACTIVITATI LA CARE MERGEM CU COPILUL

Pin It on Pinterest

Share This